Näyttelytuloksia 2017

(Uusimmat tulokset sinisellä)

 

 

 

Ragdolls Glamour Girl "Viuhti"

14.1.2017 Kajaani KV                      VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP!!!              Veli-Pekka Kumpumäki
9.4.2017 Vaasa KV                           VAL ERI2 SA                                                 Kimmo Mustonen
24.6.2017 Rovaniemi KV                 VAL
ERI2                                                       Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola
1.7.2017 Gällivaara KV, Ruotsi      VAL
ERI3 SA PN4
8.7.2017 Ylivieska KV                      VAL ERI2 SA                                                 Savvas Hadjisavvas, Kypros 
15.7.2017 Piteå KV, Ruotsi              VAL ERI3 SA PN4 Vara-Sert!                     
16.7.2017 Oulu KV                           VAL
ERI1                                                       Kirsi Tevalin
22.7.2017 Kemi KV                           VAL
ERI1 SA PN2 Vara-Cacib!                 Tuula Savolainen


Ragdolls Hertta's Harmonious "Täplä"

5.8.2017 Haapavesi                     AVO EH4                         Jari Laakso


Dolce Vita von Romanshof "Dolly"

9.4.2017 Vaasa KV                     JUN EH2                          Kimmo Mustonen
29.4.2017 Kiuruvesi                  NUO ERI4                       Massimiliano Mannucci, Italia
11.6.2017 Kuusamo                   NUO EH1                        Marjo Järventölä
24.6.2017 Rovaniemi KV          NUO EH2                        Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola
29.10.2017 Seinäjoki KV           NUO ERI3                       Britt Nyberg, Norja


Eoszline Lisbeth "Lissu"

29.4.2017 Kiuruvesi                  JUN ERI2 SA PN4                                          Massimiliano Mannucci, Italia
27.5.2017 Sodankylä                 JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP!!!                   Veli-Pekka Kumpumäki
11.6.2017 Kuusamo                  JUN ERI1                                                          Marjo Järventölä
24.6.2017 Rovaniemi KV         JUN EH1                                                           Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola
8.7.2017 Ylivieska KV             JUN ERI3                                                           Savvas Hadjisavvas, Kypros 
16.7.2017 Oulu KV                  JUN ERI2 SA PN4                                            Kirsi Tevalin
22.7.2017 Kemi KV                  JUN
ERI1 SA PN3 Vara-Sert!                        Tuula Savolainen
5.8.2017 Haapavesi                 JUN ERI1 SA PN4                                            Jari Laakso
3.9.2017 Tampere                    JUN ERI-                                                            Norbert Backmann, Saksa
- sveitsinpaimenkoirien erikoisnäyttely
 

Baron De Russian "Igor"

3.9.2017 Tampere                    PPEN4                                                           Frank Lorenz, Saksa
- sveitsinpaimenkoirien erikoisnäyttely
29.10.2017 Seinäjoki KV         PEN1 KP ROP-P!!                                       Britt Nyberg, Norja

 

KASVATTIEN TULOKSIA:

Ragdolls Gentlegiant "Severi"

29.4.2017 Kiuruvesi                  AVO ERI4                                             Massimiliano Mannucci, Italia
12.8.2017 Joensuu KV              AVO
ERI-                                              Josef Pohling, Saksa
13.8.2017 Joensuu                     AVO
ERI2                                             Katja Rozman, Slovenia
19.8.2017 Kouvola                    AVO ERI2 SA PU2 SERT!!!               Augustin Ionescu, Romania
3.9.2017 Tampere                     AVO EH-
                                                Zoltán Baffia, Unkari
- sveitsinpaimenkoirien erikoisnäyttely
14.10.2017 Jyväskylä KV         AVO ERI3                                             Elisabeth Feuz, Sveitsi
15.10.2017 Jyväskylä KV         AVO EH-                                               Silvia Weber-Martegani, Sveitsi


Ragdolls Goldilocks "Elsa"

14.1.2017 Kajaani KV                AVO H                         Veli-Pekka Kumpumäki    
22.4.2017 Outokumpu              AVO EH-                      Dan Ericsson, Ruotsi
29.4.2017 Kiuruvesi                  AVO EH3                      Massimiliano Mannucci, Italia
14.5.2017 Varkaus                     AVO H                          Francesco Cochetti, Italia
 
24.6.2017 Rovaniemi KV        AVO EH3                      Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola
3
0.7.2017 Kajaani                      AVO EVA (peitsasi..)       Soile Bister
6.8.2017 Kuopio KV                 AVO H                          Markku Kipinä


Ragdolls Gorgeous "Ykä"

14.1.2017 Kajaani KV                AVO EH4             Veli-Pekka Kumpumäki


Ragdolls Incredible "Iivari"

11.6.2017 Kuusamo                  AVO EH-               Marjo Järventölä
16.7.2017 Oulu KV                   AVO ERI1             Kirsi Tevalin


Ragdolls Inventor "Iisakki"

14.1.2017 Kajaani KV               NUO EH-               Veli-Pekka Kumpumäki


Ragdolls Irresistible "Iivari"

5.8.2017 Haapavesi                 AVO ERI-                      Jari Laakso
16.9.2017 Äänekoski               AVO ERI2                     Hilkka Salohalla


Ragdolls Jack Jester "Armas"

27.5.2017 Sodankylä                 NUO EVA                      Veli-Pekka Kumpumäki
- Armas ei suostunut tänään liikkumaan, panta ahdisti???.....
16.7.2017 Oulu KV                   NUO ERI3                      Kirsi Tevalin
22.7.2017 Kemi KV                   NUO EH2                      Tuula Savolainen


Ragdolls Jack-Of-All-Trades "Tuura"

14.1.2017 Kajaani KV               NUO ERI2                                                 Veli-Pekka Kumpumäki
9.4.2017 Vaasa KV                    NUO EH3                                                   Kimmo Mustonen
29.4.2017 Kiuruvesi                  NUO EH2                                                   Massimiliano Mannucci, Italia
24.6.2017 Rovaniemi KV         NUO ERI1 SA PU3 Vara-Sert!                Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola
8.7.2017 Ylivieska KV              NUO EH4                                                   Savvas Hadjisavvas, Kypros
15.7.2017 Oulu KV                   NUO EH4                                                   Augustin Ionescu, Romania
16.7.2017 Oulu KV                   NUO EH-                                                    Kirsi Tevalin
22.7.2017 Kemi KV                   NUO EH3                                                  Tuula Savolainen
5.8.2017 Haapavesi                  NUO ERI1                                                  Jari Laakso


Ragdolls Kindly Fighter "Usva"

9.4.2017 Vaasa KV                    JUN H                        Kimmo Mustonen
14.5.2017 Varkaus                     JUN EH4                   Francesco Cochetti, Italia
27.5.2017 Sodankylä                 JUN EH3                   Veli-Pekka Kumpumäki

15.7.2017 Oulu KV                   JUN EH3                    Augustin Ionescu, Romania
16.7.2017 Oulu KV                   JUN EH4                    Kirsi Tevalin
22.7.2017 Kemi KV                   JUN EH2                   Tuula Savolainen

5.8.2017 Haapavesi                  JUN EH4                    Jari Laakso  
3.9.2017 Tampere                    JUN HYL                    Norbert Backmann, Saksa
- sveitsinpaimenkoirien erikoisnäyttely


KASVATTAJALUOKKA:

16.7.2017 Oulu KV                   R. Glamour Girl, R. Incredible, R. Jack Jester, R. Jack-Of-All-Trades                             KAS2                               Kirsi Tevalin
22.7.2017 Kemi KV                   R. Glamour Girl, R. Jack Jester, R. Jack-Of-All-Trades, R. Kindly Fighter                    KAS2
KP                         Tuula Savolainen
5.8.2017 Haapavesi                   R. Hertta's Harmonious, R. Irresistible, R. Jack-Of-All-Trades, R. Kindly Fighter      KAS1 KP ROP-kasv.     Jari Laakso